Vérification de la pression d'un pneu

Background verification pression Help and Advice

Vérification de la pression d'un pneu

Správný tlak huštění pneumatikách pro stavební stroje

TIPY OHLEDNĚ TLAKU V PNEUMATIKÁCH

Tlak vzduchu v pneumatice se samovolně snižuje, proto je nezbytné jej pravidelně kontrolovat. Tato kontrola umožňuje rozpoznat nestandardně vysokou ztrátu tlaku huštění. Kontrola tlaku huštění se musí provádět u všech pneumatik vozidla.

Při jízdě s podhuštěnými pneumatikami dochází k významnému zvýšení jejich provozní teploty, která může vést k poškození vnitřních komponentů. Takové poškození je nevratné a může skončit prasknutím pneumatiky s nečekanou celkovou ztrátou tlaku vzduchu. Důsledky jízdy s podhuštěnými pneumatikami nemusejí být bezprostřední a mohou se projevit i v okamžiku, kdy je tlak upraven na odpovídající hodnotu. Přehuštění pneumatiky může vést k jejímu rychlému a nerovnoměrnému opotřebení a následně k vyššímu riziku defektu (poškození běhounu, prasknutí kostry aj.).

Doporučujeme kontrolovat tlak vzduchu v pneumatikách za studena. Pokud je tlak huštění kontrolován po jízdě, jsou pneumatiky zahřáté a měření není přesné. Pokud je tlak vzduchu v pneumatikách kontrolován za tepla, musí být upraven dle doporučení výrobce (obraťte se na svého zástupce Michelin).

Protože se spolu s teplotou úměrně zvyšuje tlak huštění, nikdy nesnižujte tlak vzduchu v pneumatikách, které jsou zahřáté.

U pneumatik ve dvojmontáži vždy dodržujte stejný tlak huštění.

Pravidelná kontrola tlaku huštění je nezbytná i u pneumatik huštěných dusíkem.

Vždy je třeba respektovat tlak huštění doporučený výrobcem stroje nebo pneumatik..

Provozní tlak huštění může určit pouze váš obvyklý kontaktní pracovník Michelinu nebo odborník, který zohlední způsob použití pneumatiky (typ stroje, typ povrchu, délku cyklu, přepravovaný materiál, zatížení atd.).

tyre-pressure

PORADCE TLAKU HUŠTĚNÍ

Najděte si správný tlak huštění pneumatik pro všechny vaše stroje pomocí našeho nástroje – poradce tlaku huštění.

Používáte zastaralý webový prohlížeč.

Používáte prohlížeč, který tyto webové stránky nepodporují. Znamená to, že některé funkce nemusí pracovat podle očekávání. To může mít za následek nezvyklé chování při procházení stránek.

Pokud chcete plně využít všech výhod těchto webových stránek, použijte nebo upgradujte/nainstalujte jeden z následujících prohlížečů.

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+