why michelin

Řešení od společnosti Michelin pro udržitelnou přepravu

Nabízí všem firemním zákazníkům nejlepší cestu dopředu

Společnost Michelin se zavázala být vaším partnerem pro udržitelnou mobilitu

Nákladní přeprava, přeprava osob, stavebnictví, průmyslová manipulace, těžba, zemědělství a další. Ať už podnikáte v jakémkoli odvětví, společnost Michelin má pro vás řadu vhodných produktů a souvisejících služeb. Michelin již více než sto let spolupracuje s firemními zákazníky, aby jim zajistil bezpečnější, čistší, dostupnější a efektivnější mobilitu. Naše týmy pro výzkum a vývoj jsou klíčem pro dosažení tohoto pokroku. Věnují veškeré své zkušenosti a úsilí, aby poskytovaly technologie splňující stále vyšší výkonnostní standardy.

Abstract science. Hand holding brain digital network and light bulb inside on networking connection in the city background. Idea and imagination. Creative and inspiration. Innovation technology

DARK picture innovation why michelin

Abstract science. Hand holding brain digital network and light bulb inside on networking connection in the city background. Idea and imagination. Creative and inspiration. Innovation technology

Inovace jsou ústředním bodem našeho poslání a Skupina Michelin využívá veškeré své odborné znalosti k zajištění dlouhé životnosti, bezpečnosti a mobility pneumatik, aby si všichni firemní uživatelé mohli bez kompromisů vybrat z nabídky pneumatik navržených podle nejvyšších výkonnostních standardů a vyrobených tak, aby zaručovaly dlouhotrvající výkony.
Skupina Michelin s vámi spolupracuje, aby pomohla vaší firmě dosáhnout lepších výsledků díky silným, spolehlivým a víceúčelovým pneumatikám, které zajišťují vysoké výkony a na silnicích ujedou více kilometrů. Michelin vám také dává možnost vybrat si pneumatiku, která přesně odpovídá ekonomickým požadavkům vaší firmy.

Když si vyberete Michelin, získáte také přístup k celé řadě prémiových služeb pro zvýšení produktivity a výkonnosti vaší společnosti: řešení pro správu tlaku huštění, údržbu a podporu a také řadu nových propojených technologií pro pneumatiky.

Ať už jste operátor, správce vozového parku, řidič kamionu, autobusu nebo stavebního stroje, ať už pracujete v nákladní nebo osobní přepravě, zemědělství, těžbě, správě lomů nebo v jakékoli jiné průmyslové oblasti, využijte inovativní služby společnosti Michelin: účinné nástroje, které vám pomáhají při každodenních pracovních činnostech, šetří váš čas, optimalizují a lépe spravují náklady vaší organizace a zároveň zvyšují bezpečnost vašeho provozu. Využijte všech odborných znalostí ekosystému partnerů, které vám nabízí propojená řešení Michelinu pro vozové parky. Pro rychle rostoucí společnosti nabízíme stále inovativnější řešení.

Životní prostředí je v současnosti klíčovou priritou pro nás všechny a je třeba se na něj zaměřit. Skupina Michelin se již mnoho let snaží snižovat svou ekologickou stopu, což je zásadní pro každého z nás.

Naše týmy denně spolupracují se zemědělci na vývoji technologií, které jsou šetrnější k půdě a hospodářství.

Pomáháme dopravcům dosáhnout udržitelné mobility díky snížení emisí CO2 a spotřeby paliva pomocí pneumatik s nízkým valivým odporem. Pneumatiky vyrábíme tak, aby poskytovaly dlouhotrvající výkony, takže je lze používat až do dosažení zákonem stanoveného limitu opotřebení* a poté je protektorovat. To je jeden z hlavních způsobů, jak skupina zajišťuje menší spotřebu zdrojů.

* specifické pro každé odvětví a zemi

image1

DIGITÁLNÍ KONTROLA PNEUMATIK MICHELIN

Edito image sustainable Help and Advice

Zajistěte své firmě hnací sílu a schopnost mít vozy k dispozici za všech okolností a za každého počasí. Schopnost trvalé produktivity a výkonnosti.

Vybrat si Michelin znamená vybrat si bezpečnost a bezstarostnost.

Jak může být přeprava udržitelnější?

Environmentální prohlášení o produktu (EPD): milník na cestě k našim cílům do roku 2050

epd logotype basic cmyk byline

Co je EPD?

Environmentální prohlášení o produktu – v souladu s normami ISO1425-2010 – je nezávisle ověřený a registrovaný dokument, který poskytuje transparentní a srovnatelné informace o dopadu produktů na životní prostředí během jejich životního cyklu.

Jaké cíle má společnost MICHELIN?

„Již více než sto let společnost MICHELIN neustále inovuje, aby zlepšila mobilitu osob a zboží. MICHELIN pevně věří, že mobilita, která je zásadním faktorem lidského rozvoje, může být také šetrná k životnímu prostředí, a proto vedeme a podporujeme profesionály v přepravním odvětví k čistší přepravě. V budoucnosti bude ve společnosti MICHELIN vše udržitelné.“

Florent MENEGAUX, generální ředitel společnosti MICHELIN

objectives for 2050 en

Jaký závazek si v rámci EPD společnost MICHELIN stanovila?

V roce 2021 byla společnost MICHELIN prvním výrobcem, který otevřeně informoval o dopadu svých produktů na životní prostředí.

Ať už je účel či provoz vozového parku jakýkoli, společnost Michelin přijímá opatření: V registru EPD je již zapsáno pět pneumatik ze tří hlavních řad pneumatik MICHELIN pro nákladní vozidla.

Důkaz a ukázka

Přístup společnosti Michelin k udržitelné mobilitě je vidět a znát všude a ve všech situacích. Společnost Michelin u svých produktů zajišťuje dlouhou životnost, robustnost, odolnost kostry a dlouhotrvající přilnavost, a to i u opotřebených pneumatik. Tím přispívá k udržitelné mobilitě, která šetří nejen vaše finance, ale i naši planetu.

Místo prázdných slov však pro vás máme důkaz tohoto úsilí aktivně přispívat k udržitelnější přepravě ve vašem odvětví, ať už je jakékoli, bez ohledu na druh vozidel, který při práci používáte, a bez ohledu na typ povrchu, po kterém jezdíte. V květnu a červnu 2021 uskutečnila společnost Michelin pod dohledem společnosti DEKRA různé ukázky, aby získala nestrannou analýzu založenou na faktech. Chtěli jsme dokázat, že žádný kompromis není nutný: že je rozhodně možné skloubit hospodárnost s životním prostředím.

MICHELIN - Sustainable Mobility 2021 - Consumption demo - EN

Ukázka spotřeby paliva

Náklady na pohonné hmoty tvoří obrovskou část vašich výdajů. Prořezáním pneumatik MICHELIN prodloužíte jejich životnost i dobu, po kterou je valivý odpor nejnižší. Podívejte se na ukázku s pneumatikou MICHELIN X LINE ENERGY, která již získala ocenění za svůj vliv na nízkou spotřebu paliva (evropská klasifikační třída A). Zjistěte také, co dalšího vám může prořezání nabídnout. Snížíte spotřebu pneumatik (a tím i množství použitých surovin) a ušetříte náklady na palivo.

Ukázka boční přilnavosti

Pneumatiky MICHELIN jsou určeny pro použití až do zákonného limitu opotřebení. Protože dlouhá životnost je jen prvním krokem, chce vám společnost MICHELIN poskytovat vysoké výkony i u opotřebených pneumatik. Podívejte se na výsledky porovnání uskutečněného pod dohledem společnosti DEKRA. Dlouhotrvající přilnavost pneumatiky MICHELIN X MULTI vám zajistí bezstarostnost jak při regionálním, tak při víceúčelovém užití.

MICHELIN - Sustainable Mobility 2021 - Lateral grip demo - EN
MICHELIN - Sustainable Mobility 2021 - Tread agression demo - EN

Ukázka odolnosti běhounu

S pneumatikami MICHELIN můžete využívat výhod udržitelné mobility i v náročných podmínkách. Na staveništi se můžete spolehnout na pevný běhoun a odolnou kostru určenou k protektorování. Protektorovací řešení Skupiny Michelin zajišťují pneumatice vynikající výkony po celou dobu její životnosti. Robustní běhouny MICHELIN jsou navrženy tak, aby mohly být používány po celou dobu své životnosti, ať už jsou nové, nebo protektorované. Podívejte se na naši ukázku, která dokazuje, že pneumatiky lze používat až do konce jejich životnosti.
Díky tomu snížíte množství svých nákupů a dosáhnete úspor, což je dobré pro vaši peněženku. Když vyrobíme méně pneumatik, spotřebujeme také méně surovin, a tím šetříme naši planetu.

Ukázka odolnosti bočnic

Městské prostředí může být pro dodávky náročné. Vozy se neustále dostávají do kontaktu s obrubníky. Nechcete přece měnit pneumatiky předčasně z důvodu jejich poškození, když je dezén vašich pneumatik stále v pořádku. V naší ukázce provedené ve středisku Ladoux Track Center (ve Francii) byla prokázána vysoká odolnost bočnic pneumatiky MICHELIN Agilis CrossClimate. Tím, že snížíte rizika na silnici a vyhnete se předčasné demontáži pneumatiky, šetříte své peníze i naši planetu.

MICHELIN - Sustainable Mobility 2021 - Sidewall resistance demo - EN

port of tilbury

Customer Testimonial:

Zjistěte více o tom, jak Michelin usiluje o co nejúčinnější a nejudržitelnější řešení pro své zákazníky. Kliknutím níže si přečtěte reference z přístavu Tilbury.

partenariat michelin et oe

Picto partnership michelin and oe manufacturers Help and Advice

partenariat michelin et oe

Technologie a inovace

Inovace a technologie jsou součástí DNA společnosti Michelin již více než 100 let a pomáhají zvyšovat mobilitu!

Michelin and original equipment

Váš důvěryhodný OE partner

Objevte kompletní nabídku OE pneumatik pro výrobce nákladních vozidel, přívěsů, návěsů a vozové parky, která zajišťuje spolehlivou a udržitelnou přepravu.

Picto logo michelin group Help and Advice

Skupina Michelin

Skupina s mnoha odbornými znalostmi i nad rámec pneumatik

legal mentions

GHG (Green House Gas) Definition of the protocol
(1) SCOPE 1 Direct GHG emissions from sources belonging to or controlled by the company, whether the sources are fixed or mobile
SCOPE 2 GHG emissions from the production of purchased electricity, steam and heating/cooling used by the company.

(2) SCOPE 3 Emissions generated by the company’s operations, but whose sources are neither held nor controlled by the company. These activities are organized into 15 categories, eight of which represent the upstream value chain and seven the downstream value chain.

(3) GHG A greenhouse gas (GHG) that absorbs and emits radiant energy in the thermal infrared range, generating the greenhouse effect. CO2 is a greenhouse gas.

(4) Science Based Targets initiative (SBTi): The Science Based Targets initiative (SBTi) is a leading independent international organization that encourages participating companies to set greenhouse gas (GHG) emissions reduction targets. SBTi partners: United Nations Global Compact (UNGC) | Carbon Disclosure Project (CDP) | World Resources Institute (WRI) | WWF (World Wildlife Fund).

 

(5) Závazek společnosti Michelin k nulovým emisím*podle standardu SBTi Corporate Net-Zero Standard* znamená snížení emisí CO2 z vlastních provozů a provozů jejího hodnotového řetězce o 90 % a přípravu na dlouhodobé zachycování a trvalé ukládání objemu CO2, který odpovídá ročním zbytkovým emisím.

* Společnost Michelin usiluje o dosažení nulových emisí do roku 2050 v okruzích  1, 2 a 3, přičemž prioritou je zpočátku snížení emisí ze všech vlastních výrobních zařízení, dopravních operací a dodavatelského řetězce surovin a komponent. V červenci 2021 se společnost Michelin připojila ke kampani „Race to Zero“ a přijala závazek podporovaný mezinárodním konsorciem Science Based Targets initiative (SBTi), iniciativou United Nations Global Compact a organizací We Mean Business, že si stanoví krátkodobé (mezi lety 2024 a 2034) a dlouhodobé (mezi lety 2035 a 2050) cíle snižování emisí pro všechny tři okruhy, s výjimkou fáze používání, a že bude každý rok neutralizovat zbytkové emise, aby nejpozději v roce 2050 dosáhla nulových emisí. Tyto 3 oblasti jsou definovány v Protokolu o kleníkových plynech (viz https://ghgprotocol.org/).

Používáte zastaralý webový prohlížeč.

Používáte prohlížeč, který tyto webové stránky nepodporují. Znamená to, že některé funkce nemusí pracovat podle očekávání. To může mít za následek nezvyklé chování při procházení stránek.

Pokud chcete plně využít všech výhod těchto webových stránek, použijte nebo upgradujte/nainstalujte jeden z následujících prohlížečů.

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+