abstract light bokeh background

Background Abstract background Help and Advice

abstract light bokeh background

INOVACE PRO ZVÝŠENÍ VAŠÍ MOBILITY

Ve společnosti Michelin inovace znamenají vytváření nových hodnot uznávaných našimi uživateli.
Vždy hrály a budou hrát klíčovou roli v růstu a výkonnosti vaší společnosti.

TECHNOLOGIE MICHELIN

Pevně věříme, že inovace jsou klíčovou součástí naší strategie: inovace, ať už vznikají kdekoli, jsou zásadní hnací silou našeho rozvoje, konkurenceschopnosti a dlouhého působení pro vaši společnost nebo obchodní aktivity.

Technologické centrum Michelin zaměstnává více než 6 000 lidí s více než 350 různými odbornými zaměřeními, včetně výzkumníků, inženýrů, vývojářů a testujících pracovníků. Technologické centrum Michelin registruje po celém světě více než 10 200 aktivních patentů. Víme, že výzkum a vývoj nových produktů, nových materiálů a nových technologií je pro vaše podnikání důležitý.

Nové technologie, díky nimž jsou pneumatiky z dlouhodobého hlediska bezpečnější, ziskovější a ekologičtější a mají delší životnost.

Carcasse Michelin Poids Lourd

Edito michelin casing Help and Advice

Carcasse Michelin Poids Lourd

pneu michelin

Background factory visit 244 Help and Advice

pneu michelin

Edito chemistry Help and Advice

Background ecosystem michelin group Corporate fleet

Carcasse Michelin Poids Lourd

Edito michelin casing Help and Advice

Carcasse Michelin Poids Lourd

KOSTRA PNEUMATIKY

Řada inovací týkajících se kostry zajišťuje větší odolnost pneumatik a přímo přispívá k tomu, že udržujete spotřebu paliva pod kontrolou.

Technologie OPTICOIL

EFEKTIVNÍ MATERIÁLY PRO UDRŽITELNOU MOBILITU

Nová architektura patky umožňuje výraznou úsporu hmotnosti, snižuje spotřebu surovin a emise CO2, aniž by byla ovlivněna výkonnost a spolehlivost pneumatiky. Michelin tak zlepšuje ekologickou stopu při provozu svých pneumatik.

Technologie Opticoil se obvykle kombinuje s technologií Duracoil, která zvyšuje robustnost v oblasti patky. Tato technologie navíc zajišťuje lepší řízení tepla v oblasti patky pneumatiky. 

MICHELIN TECHNOLOGIES - OPTICOIL - UK
MICHELIN - Infinicoil technology - Michelin endurance over the tire's lifetime - EN

Technologie INFINICOIL

ODOLNOST MICHELIN KILOMETR ZA KILOMETREM

Zavedení souvislého ocelového pásu o délce až 400 m, který obepíná celou pneumatiku a zajišťuje větší stabilitu po celou dobu její životnosti.

Tato technologie v kombinaci s dalšími umožňuje nadstandardní výkony z hlediska:

 • odolnosti,
 • rovnoměrnosti opotřebení,
 • míry protektorovatelnosti.

Technologie POWERCOIL

DLOUHÁ ŽIVOTNOST MICHELIN S NIŽŠÍM VALIVÝM ODPOREM

Nová generace robustních ocelových kordů kostry, díky nimž je každá pneumatika lehčí, což se promítá do delší životnosti a nižšího valivého odporu.

powercoil technology

Picto image powercoil technology 1 Help and Advice

Pneu Michelin technologie

Technologie DURACOIL

ZESÍLENÁ PATKA PRO VĚTŠÍ ODOLNOST

Vyrábíme vysoce kvalitní produkty s delší životností. Technologie Duracoil přispívá k delší životnosti kostry tím, že zpevňuje oblast mezi pneumatikou a ráfkem. Vysoce kvalitní nylon chrání při jízdě oblast patky a zlepšuje její stabilitu. Díky tomuto zesílení se zvyšuje odolnost kostry a míra protektorovatelnosti.

DURACOIL technology

Picto duracoil technology Help and Advice

michelin ultraflex zoom

Edito michelin ultraflex Help and Advice

michelin ultraflex zoom

Pneumatiky s technologií Michelin Ultraflex

Technologie Michelin Ultraflex

MICHELIN zen@terra

Picto mainplant zen@terra Agriculture

MICHELIN zen@terra

Technologie MICHELIN UltraFlex

ZVÝŠENÍ PRODUKTIVITY A OCHRANA PŮDY

Společnost Michelin se této dvojí výzvě postavila v roce 2004, kdy vynalezla technologii MICHELIN UltraFlex: převratnou inovaci, která umožňuje zemědělským pneumatikám pracovat při nízkých tlacích huštění, a tím chránit půdu a zároveň zvýšit vaše výnosy.

Pro větší sklizeň a zvýšení úrodnosti půdy je důležité půdu nezhutňovat.

Technologie MICHELIN UltraFlex řeší obě strany této rovnice: menší tlak huštění = menší zhutnění = vyšší ochrana půdy = vyšší výnosy.

Britská studie univerzity Harper Adams University prokázala, že technologie MICHELIN UltraFlex může zvýšit zemědělské výnosy o 4 %. Pokud tedy například zemědělský podnik vyprodukuje výnos 8 tun na hektar a prodá svou sklizeň pšenice za 200 eur za tunu, odpovídá to zisku vyššímu o 64 eur ročně na hektar.

Technologie MICHELIN UltraFlex je stará již 10 let, ale její budoucnost vypadá velmi příznivě: Pneumatiky MICHELIN AXIOBIB 2, označené také AIR +/- SYSTEMS READY, mohou být vybaveny systémem dálkově řízeného dohušťování, který uživatelům umožňuje monitorovat tlak vzduchu v pneumatikách a uzpůsobovat ho terénu a podmínkám použití.

Technologie B2

ZVLÁDÁNÍ EXTRÉMNÍCH STAVEBNÍCH PODMÍNEK

Pro zvýšení produktivity v dolech a lomech, ale také v odvětví stavebnictví a průmyslové manipulace jsou vozidla i pneumatiky pravidelně využívány na hranici svých možností. Díky exkluzivní technologii B² od společnosti Michelin je oblast patky robustnější, což prodlužuje životnost pneumatik.

Oblast mezi pneumatikou a ráfkem je při vysokém krouticím momentu nebo při přepravě těžkých nákladů vystavena opravdu náročné zkoušce. Pneumatiky MICHELIN s technologií B² mají široké patkové lanko, které zvětšuje plochu kontaktu s ráfkem. Zpevňuje se tak oblast patky a dochází k menšímu množství nežádoucího pohybu patky v ráfku.

Bagrujte více, nakládejte více: Technologie B² poskytuje až o 20 % vyšší točivý moment*, díky čemuž jsou stroje produktivnější.

* Interní studie v porovnání se standardními pneumatikami MICHELIN. Konkrétní hodnoty podle rozměru.

Picto b2 technology Help and Advice

MICHELIN® Pro Line of Underground Tires – NRF Technology

Technologie NRF

ZVLÁDÁNÍ EXTRÉMNÍCH PODMÍNEK PŘI PODZEMNÍ TĚŽBĚ

Odolnost vůči poškození v náročných podmínkách je zvýšena díky:

• dvěma vrstvám přidaným ke kostře pneumatiky, které obsahují nylonové kordy protkané napříč pryží pro větší odolnost a robustnost,
• novým kordům v pracovních vrstvách pro větší odolnost vůči nárazům a lepší ochranu před oxidací.

pneu michelin

Background factory visit 244 Help and Advice

pneu michelin

BĚHOUN

Nejmodernější technologie pro běhouny našich pneumatik s dezény, které se vyvíjejí a přizpůsobují spolu s tím, jak se pneumatiky opotřebovávají, aby se zvýšila jejich životnost a výkonnost.

Technologie REGENION

PŘILNAVOST MICHELIN KILOMETR ZA KILOMETREM

Samoregenerační 3D dezénové bloky vytvořené vulkanizací zajišťují přilnavost po celou dobu životnosti pneumatiky. V průběhu životnosti pneumatiky vznikají nové drážky, které zvyšují její mobilitu.

V roce 2018 získali dva inženýři společnosti Michelin, kteří stojí za technologií REGENION, ocenění Evropský vynálezce v kategorii průmyslových vynálezů.

Edito chemistry Help and Advice

MATERIÁLY

Nejmodernější technologie pro běhouny našich pneumatik s dezény, které se vyvíjejí a přizpůsobují spolu s tím, jak se pneumatiky opotřebovávají, aby se zvýšila jejich životnost a výkonnost.

Technologie CARBION

DLOUHÁ ŽIVOTNOST MICHELIN DEN ZA DNEM

Materiál, který je výsledkem inovativního procesu slučování složek, při němž se určité složky běhounu mísí v kapalném stavu a vytvářejí jednotnější materiál.

Tento materiál zvyšuje kilometrový výkon pneumatiky.

MICHELIN - Carbion technology - EN
MICHELIN - Silicion technology - EN

Technologie SILICION

VÍCE SILIKY PRO MENŠÍ SPOTŘEBU PALIVA

Díky vysokému podílu siliky ve směsi pryže se Michelinu podařilo posunout hranice valivého odporu tak, abychom vám ušetřili co nejvíce paliva a přitom jsme zachovali maximální životnost vašich pneumatik.

Background ecosystem michelin group Corporate fleet

NAD RÁMEC PNEUMATIK

Díky souvisejícím službám nebo novým typům produktů zajišťují inovace pneumatikám MICHELIN větší bezpečnost, delší životnost a vyšší ziskovost. 

Edito michelin x tweel ssl all terrain Construction and Industry

Bezdušová technologie TWEEL

ŽÁDNÁ ÚDRŽBA. ŽÁDNÉ KOMPROMISY.

MICHELIN X®TWEEL™ je jediná kompletní jednotka, která se skládá z bezdušové radiální pneumatiky a kola. Běhoun a kolo jsou spojeny pružnými, vysoce pevnými paprsky z polyuretanu. Nevyžaduje proto žádnou údržbu tlaku huštění a nemůže se propíchnout. Jedná se o technologii, která podstatně snižuje prostoje strojů. Bezdušové řešení také bezkonkurenčně usnadňuje práci provozovatelům zemědělských, stavebních a manipulačních vozidel či strojů.

Technologie RFID

Čip RFID (identifikace na rádiové frekvenci) je inteligentní elektronická součástka, která (bezdrátově) přijímá a vysílá rádiové signály, takže produkt lze identifikovat jedinečným, standardním způsobem.

Identifikace všech pneumatik MICHELIN pomocí spolehlivých miniaturních čipů RFID zabudovaných v pneumatikách znamená, že je lze sledovat po celou dobu jejich životního cyklu, od výroby až po recyklaci. Tato patentovaná technologie je nabízena na trhu, aby se rozšířila v průmyslu pneumatik.

Pneu Michelin technologie

Picto rfid logo 1 Help and Advice

Pneu Michelin technologie

Zoom sur les roues d'un camion équipé en pneus Michelin

Background image operating advice Help and Advice

Zoom sur les roues d'un camion équipé en pneus Michelin

Pneumatika jako jediná část vozu, která je v kontaktu s vozovkou, má potenciál poskytovat jedinečné a podrobné údaje po celou dobu své životnosti. Pomocí technologie RFID se společnost Michelin rozhodla vytvořit pneumatiky „chytré“ tím, že je propojí s širším ekosystémem a uvolní tak nekonečný potenciál pro inovace a tvorbu hodnot.

Skupina Michelin urychlí propojení svých produktů, aby do roku 2023 propojila všechny pneumatiky MICHELIN, včetně pneumatik pro osobní automobily. V Severní Americe a Evropě je již 90 % nákladních pneumatik MICHELIN vybaveno čipy RFID.

MICHELIN QuickScan: technologie automatické diagnostiky stavu pneumatik

Spolehlivý, diskrétní a inovativní systém:

 • Automatické monitorování opotřebení pneumatik pomocí magnetických skenerů.
 • Funguje za každého počasí (déšť, sníh atd.).
 • Systém patentovaný společností Michelin (více než 15 registrovaných patentů).
 • Měření tlaku vzduchu v pneumatikách pomocí radiofrekvenčního přijímače spojeného se skenerem (funkce dostupná od září 2020).

Rychlé a snadné nastavení vozidla:

 • Identifikace vozidla pomocí štítku RFID, který je připevněn na podvozku vozidla.
 • Kryty ventilů, které se jednoduše našroubují na kola (k dispozici v roce 2020).

Picto Quickscan michelin solution Help and Advice

Picto quickscan logoo Help and Advice

Edito quickscan michelin solution wheel Help and Advice

Univerzální systém:

 • Funguje se všemi typy a značkami nákladních pneumatik.
 • Funguje se všemi typy nákladních vozidel (tahače, přívěsy, návěsy, nákladní vozidlo s pevnými nápravami), autokarů a autobusů.

Sada diagnostických nástrojů přizpůsobených vašim potřebám:

 • Diagnostické reporty navržené ve spolupráci s vozovými parky.
 • Jasné a přesné návrhy opatření od našich odborníků z Michelinu.

Používáte zastaralý webový prohlížeč.

Používáte prohlížeč, který tyto webové stránky nepodporují. Znamená to, že některé funkce nemusí pracovat podle očekávání. To může mít za následek nezvyklé chování při procházení stránek.

Pokud chcete plně využít všech výhod těchto webových stránek, použijte nebo upgradujte/nainstalujte jeden z následujících prohlížečů.

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+