Výběr správných pneumatik pro přívěs traktoru

Choosing the right tractor trailer tyres

Výběr správných pneumatik pro přívěs traktoru


Na přívěs vašeho traktoru nelze namontovat libovolné pneumatiky. Aby pneumatiky na přívěsu pomáhaly optimalizovat vaše zemědělské činnosti, musí také splňovat určité nároky na výkon. Jaké pneumatiky na přívěs vám tedy můžeme dodat? Odpovědi najdete v tomto článku.

Důležité vlastnosti pneumatik pro přívěs traktoru

Protože přívěs sehrává v procesech zemědělské produkce zásadní roli, chápeme, že od jeho pneumatik očekáváte špičkový výkon.

Potřebujete pneumatiky pro přívěs, které váš sklápěč bezpečně a bez potíží dopraví na pole. I po příjezdu na pole musí tyto pneumatiky skvěle plnit svou roli:

Potřebují silnou trakci, ale nejen tu – také musí zvládnout převoz těžkého nákladu a nepoškozovat půdu.

Pneumatiky na přívěs musí zvládnout uvézt těžký náklad bez poškození půdy

Potřebujete pneumatiky na přívěs, které uvezou těžký náklad bez poškození půdy

A samozřejmě když opouštíte pole, pneumatiky pro přívěs traktoru se musí dříve, než vjedou na silnici, rychle samovolně očistit. Totéž platí pro jejich životnost: – pneumatiky na přívěs musí vydržet dostatečně dlouho, abyste je nemuseli příliš často měnit.

Při přejezdech mezi polem a vozovkou také musíte být schopni snadno upravit tlak huštění pneumatik přívěsu na optimální úroveň bez ohledu na povrch, kterým právě projíždíte. A to bez nutnosti vytahovat kompresor k ručnímu nastavení.

Zdá se vám to nemožné? Tak to vás potěšíme. Nemusíte čekat, až někdo vynalezne pneumatiku, která tato očekávání splní. Taková pneumatika totiž existuje. Vyrobili jsme ji pro vás a má název MICHELIN TRAILXBIB.

Jak tato pneumatika vyhoví všem nárokům na pneumatiky pro přívěs traktoru? Tím se budeme zabývat níže.

Spolehlivá a funkční výbava vašeho přívěsu

Společnost Michelin nebere žádný z vašich požadavků na lehkou váhu, a pokud jde o vlastnosti pneumatik pro přívěs traktoru, udělali jsme vše pro to, abychom vás nezklamali. Toto jsou klíčové vlastnosti pneumatik MICHELIN TRAILXBIB:

1 – Silný záběr a ochrana půdy

Pneumatiky MICHELIN TRAILXBIB jsou vybaveny technologií MICHELIN Ultraflex VF. Tato technologie umožňuje nízký tlak huštění pneumatiky při práci na poli, čímž se zvětší plocha pneumatiky, která je v kontaktu s půdou. To vede k lepšímu záběru a k ochraně půdy díky nižší míře zhutňování.

2 – Odolnost před poškozením a nižší riziko defektu

Pneumatika MICHELIN TRAILXBIB má novou kostru VF (Very High Flexion), která při nízkém tlaku huštění poskytuje vyšší odolnost proti nárazům. Tato vylepšená odolnost snižuje riziko defektu a nežádoucích prostojů.

3 – Schopnost převážet těžký náklad

Kovové vrstvy koruny navíc dodávají této pneumatice pro přívěsy vyšší odolnost a vynikající nosnost, aby přívěs mohl převážet i velmi těžký náklad.

4 – Samočisticí provedení

Dezén s tvarovanými výstupky pneumatiky MICHELIN TRAILXBIB a široké, rozbíhavé prohlubně přispívají k lepšímu odstraňování půdy ze vzorku pneumatiky poté, co opustíte pole. Tato pneumatika pro přívěsy se jednoduše vyčistí sama během jízdy.

5 – Vydrží déle

Speciální dezén, zejména jeho středové žebro, prodlužuje životnost pneumatiky, která vydrží déle, a ušetří peníze, protože výměnu budete provádět později.

The MICHELIN TRAILXBIB centre rib makes you save money

The MICHELIN TRAILXBIB centre rib makes you save money

6 – Šetří palivo

Konstrukce snižuje valivý odpor a spotřebu paliva na minimální nutnou úroveň a tím také výrazně přispívá k dalším celoročním úsporám.

7 – Tlak huštění lze regulovat pomocí CTIS

Pneumatiky MICHELIN TRAILXBIB jsou kompatibilní se systémem centrálního huštění pneumatik (CTIS)*. To znamená, že můžete optimálně regulovat tlak huštění pneumatik na přívěsu jak na vozovce, tak na poli.

Tlak huštění je pro podnikání klíčový faktor. Pokud tlak huštění odpovídá typu použití, přinese vám úspory paliva, které mohou výrazně snížit náklady v průběhu celého roku.

Pokud používáte systém CTIS, je k traktoru pomocí kabelů připojený kompresor přívěsu, kterým snadno upravíte tlak huštění pneumatik přívěsu i pneumatik traktoru, aniž byste museli opustit kabinu.

*Systém CTIS je dostupný pouze v některých zemích. Bližší informace si vyžádejte od svého prodejce.

Systém CTIS zajistí snadnou úpravu tlaku huštění pneumatik přívěsu i pneumatik traktoru

CTIS fitted on tractor trailer tyre

Zkušenosti ze zemědělské praxe

José, francouzský zemědělec, v tomto videu vysvětluje, že na svůj přívěs namontoval pneumatiky MICHELIN TRAILXBIB a systém CTIS, a jaké výhody mu tyto jedinečné pneumatiky přinesly:

Retour d'expérience : il équipe sa benne de télégonflage PTG et de pneus MICHELIN TRAILXBIB

Pojďme se podívat do zákulisí výroby pneumatik MICHELIN TRAILXBIB!

Zveme vás na virtuální výlet do výrobního závodu ve Valladolid ve Španělsku, ve kterém se pneumatiky MICHELIN TRAILXBIB vyrábí. Zjistíte, jaký zázrak stojí za výrobou této všestranné a technologicky vyspělé pneumatiky pro přívěsy, která je šetrná k půdě.

MICHELIN TRAILXBIB - Visite de l'usine de Valladolid

Jsou pneumatiky MICHELIN TRAILXBIB vhodné také pro přípojná vozidla?

I když jsou pneumatiky MICHELIN TRAILXBIB dokonalé pneumatiky pro přívěsy, máme také pneumatiky speciálně navržené pro vaše přípojná vozidla. Doporučujeme vám se s nimi seznámit. Pro vaše secí stroje, stroje na orbu, výrobu balíků slámy, přepravu slámy a pluhy je ideální volbou pneumatika MICHELIN VF XP27. Bližší informace najdete na naší stránce „Pneumatiky pro přívěsy a přípojná vozidla“.

Chcete se dozvědět více o našich pneumatikách na přívěsy? Stačí kliknout na odkaz níže:

Používáte zastaralý webový prohlížeč.

Používáte prohlížeč, který tyto webové stránky nepodporují. Znamená to, že některé funkce nemusí pracovat podle očekávání. To může mít za následek nezvyklé chování při procházení stránek.

Pokud chcete plně využít všech výhod těchto webových stránek, použijte nebo upgradujte/nainstalujte jeden z následujících prohlížečů.

Firefox 78+
Edge 18+
Chrome 72+
Safari 12+
Opera 71+